Peeter Reemann-Kirvesepp


 

 Sepatöö oli ehk mulle juba sündides ette määratud – minu vanaisa, Friedrich Johansonpidas siin samas Rõuges, paari kupli ja oru taga, oma talus sepikoda, kus valmistas ise kõik talupidamises vajalikud sepised. Ka ei olnud sepatöö võõras minu isale Avole, kes samuti vajadusel sepahaamri kätte võttis. Sepatööga alustasin 1990. aastal Eesti Restauraatori sepikojas “Kolm Seppa”, kust sain olulised algteadmised sepatöö iidsest ametist. Olen tänulik kõigile meistritele, kes mind toona Kolmes Sepas õpetasid ja sepatöö juurde juhatasid. Tänaseks olen ka ise õpetaja rollis – õpetan sepatööd külalisõpetajana Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias, samuti olen õpetanud Eesti Kunstiakadeemia tudengeid.

Olen käinud ennast täiendamas Austrias meister Walfrid Huber`i käe all ning töötanud Ungaris erinevate kohalike meistritega. 1999. aastast alates olen pühendunud puidu tööriistade, eelkõige kirveste sepistamisele.  2001 aastal käisin Norras Lillehammeris, meister Halle Groenling’i juures  täiendamas oma oskusi palkmaja ehituses kasutatavate tööriistade valmistamises. Tänama pean Andres Uus´i  ja Hobbiton OÜ-d kes mind sellele teele juhtisid.

Lisaks oma meistri märgi all sepistamisele, oleme teinud tööriistu ka “John Neeman“ nime all.

Mitmekülgne väljaõpe ja pikaajaline kogemus annavad võimaluse sepiste ja tööriistade valmistamisel integreerida nii vanu sepatöö võtteid kui ka tänapäevaseid lahendusi. 

 Sepa talu sepikojas valmivad tööd alati koostöös tellijaga – nii on iga sepis ainulaadne ja isikupärane.